Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Oddíly

STŘEDISKO TVOŘÍ TYTO ODDÍLY

(klikni na název pro přesun na bližší informace)


1. CHLAPECKÝ ODDÍL

„Jednička“ v současnosti sdružuje především starší kluky (18+), kteří mají chuť dělat velké akce jak pro sebe (např. expedice do hor) tak akce pro ostatní skauty a to jak na střediskové, tak i krajské úrovni.


3. DÍVČÍ ODDÍL

dívky ve věku 7 – 15 let

 • vedoucí: Lucie Müllerová, tel: 725 925 830 , mail: lucka13@email.cz
 • klubovna: Skautský Univerzální Dům, Růžová 29/II

Trojkařky jsou oddíl s více jak dvacetipětiletou tradicí. Sdružujeme tři výchovné kategorie: Benjamínci (děti 5-7 let), světlušky (děti 8-11 let) a skautky (12-15 let). Více informací naleznete na našem oddílovém Facebooku zde. V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte obrátit i na vůdkyni oddílu.


4. CHLAPECKÝ ODDÍL „ČTYŘKA“

chlapci ve věku 6 – 10 let

V našem oddíle fungují dvě party kluků, kteří se pravidelně scházejí jednou týdně na družinových schůzkách. Cca jednou do měsíce se uskutečňuje oddílová výprava (i vícedenní). Mimoto se koná ještě řada dalších jednorázových podniků, ať už sportovních nebo jen zábavních. Vyvrcholením oddílové činnosti je každoročně letní tábor, který se koná na pomezí České Kanady a Javořicka. Pokud máte zájem o dění u nás a rádi byste se přidali, pak nás kontaktujte.


5. DÍVČÍ ODDÍL „ŠEDÉ VOLAVKY“

dívky ve věku 6 – 15 let

Šedé volavky jsou oddíl již s dlouholetou tradicí. Snažíme se vychovávat holky, ze kterých vyrostou samostatné, soběstačné, tolerantní a nápomocné mladé dámy. Vyrůstat ve skautu není jen běhání po lese, či hraní her. Aktuálně je v našem oddíle 20 členů: 5 vedoucích, 7 skautek (11 – 15 let) a 8 světlušek (6 – 11 let). Každý týden se setkáváme na schůzkách, přibližně jednou za měsíc podnikáme jednodenní či vícedenní výpravy a o letních prázdninách vyrážíme poznávat nejen přírodu na čtrnáctidenní tábor nedaleko Lásenice. Více informací o nás najdete na našem webu. Budeme jen rády, pokud se budete chtít přijít podívat mezi nás.


7. ROJ SVĚTLUŠEK „SEDMIKRÁSKY“

dívky ve věku 6 – 15 let

 • vedoucí: Lucie Kantorová, tel: 723 171 987 , mail: Luckant@seznam.cz
 • klubovna: Skautský Univerzální Dům, Růžová 29/II

Náš roj tvoří 2 šestky – Modrá a Hnědá, nejnověji i skautská družina Chiquit. Scházíme se každý pátek na šestkových a družinových schůzkách, jednou za měsíc máme schůzku rojovou. Kromě dobrodružství které zažíváme na výpravách nás na našem letním táboře vždy čekají různá překvapení-minulý rok jsme zažily cestu do světa Fantazie, tento tábor jsme pomáhaly Hobitům zachránit Středozem. Více o nás se dozvíš na našem webu!


9. CHLAPECKÝ ODDÍL „ELHANA“

kluci ve věku (5)6 – 15 let, event. i více

 • vedoucí: Lenka Liškařová, tel:  775 020917, mail: elhanajh@gmail.com, blesule@centrum.cz
 • klubovna: sídliště Vajgar, 566/III (přízemí panelového domu)
 • web oddílu: http://elhana.skauting.cz

Oddíl je pro kluky většinou od 6 let (někdy nabíráme i 5-leté), horní věková hranice není úplně striktní, optimální věk pro příchod do oddílu je ale v rozpětí 6-15let. V současné době má oddíl necelých 40 dětských členů ve třech družinách, dvou vlčáckých (věk 6-11 let) a jedné skautské (věk 11-15let). Každá družina má pravidelně jednou týdně schůzku (všední den), jednou za 4-6 týdnů pak máme společnou schůzku a výpravu (o víkendech) pro celý oddíl. Celooddílové výpravy (víkendy) jsou prostřídány výpravami čistě jen družnovými. Kromě výprav máme občas nějakou speciální akci (promítání filmu, hru po městě, přespání  v klubovně..), v létě pak nechybí zážitkový tábor (tábořiště poblíž Nového Vojířova). Jako každý oddíl se i my snažíme společně tvořit partu dobrých kamarádů. V současné době je oddíl sice na hranicic svých kapacit (co se členů týče), nicméně v případě zájmu je možná domluva s vedoucí oddílu. Současně hledáme i dobrovolníky, kteří by měli chuť podílet se na práci s dětmi a vedení družin či oddílu. Více na našem webu.


FÉNIX – KLUB SKAUTŮ A JEJICH PŘÁTEL

1 komentář na “Oddíly”

 1. Středisko Zlatá Růže - Jindřichův Hradec » Blog Archive » Hledáte cestu, kudy ke skautům?
  10.Září 2009 (Čtvrtek) 13:00
  1

  […] to, že neexistuje možnost se do skautských odídlů dostat. Kontaktujte nás a domluvíme se. Zde si můžete prohlédnout informace o všech oddílech ve středisku popř. si prohlédnout webové […]