Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Cherchez la Femme – Za vším hledej ženu

Den sesterství (v zahraničí známý spíše jako Den zamyšlení), tradiční skautský svátek, připadající na 22.února, se dívčí kmen skautského střediska Zlatá Růže v Jindřichově Hradci rozhodl oslavit po svém. Připravil detektivní hru Cherchez la FemmeZa vším hledej ženu, která se konala v sobotu 22.2.2014 v centru města.

Společně se světluškami a skautkami z jindřichohradeckého střediska Pětilisté Růže jsme se vydaly hledat ztracenou Evu. Úkol to nebyl vůbec lehký, protože postup stěžovaly mužské role, jako například povídavý empatický pan Freud, výběrčí daní Caesar či záhadný Krysař.

Navzdory nástrahám, které soutěžní skupiny musely zdolat, se ale všem podařilo obejít stanoviště významných ženských postav lidské historie. A tak si skautky mohly vyrobit v laboratořích madame Currie-Sklodowske vlastní hasící přístroj, vyzkoušet odvahu u Kleopatry a práci s buzolou u Alžběty I. nebo zapátrat v paměti a vybavit si klasické dětské pohádky u Boženy Němcové. Nemůžeme také opomenout úlohu Héry, která se starala o chod akce, Afrodity a jejích zkrášlovacích procedur, Olave Baden Powell s Kimovou hrou či stanoviště bojových umění vedených Johankou z Arku. Úspěch sklidil i operní zpěv pod vedením Emy Destinové.
Evu se nakonec podařilo nalézt – zdravou a v dobré náladě. Odměnou všem světluškám, skautkám a rangers pak byly čerstvě napečené muffiny, čaj a butonny, jako připomínka jednoho nevšedního únorového odpoledne.

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>