Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Hledáte cestu ke skautům?

OLYMPUS DIGITAL CAMERASe začátkem školního roku si jistě nejen Vaše děti ale i vy lámete hlavu nad jejich budoucími nebo i stávajícími volnočasovými aktivitami – „kroužky“. V dnešní době je jistě nabídka široká a některé kroužky se zaměřují na jednu věc, jiné na více. V tomto je skauting tak trochu podobný. Když se do něj člověk zapojuje, bývá to nejprve „kroužek“. Z kroužku se postupem času stane oddíl se všemi radostmi a povinnostmi, které s sebou přináší.

foto_1Ovšem škála aktivit, kterou právě skauting přináší je velice pestrá. Počínaje tábořením a pobytem v přírodě, učení se pracovat s GPS, počítačem, horolezeckým vybavením, stany „iglů“ a konče třeba poznáváním skautů z Francie na švédském Jamboree (celosvětové setkání skautů). Cílem skautingu není naučit používat GPS nebo vařit, cílem je vychovat OLYMPUS DIGITAL CAMERAdobrého člověka, který se ve světě neztratí, nezalekne se překážky a dokáže si poradit v mnoha rozličných situacích. A právě tuto ideu se snažíme naplňovat i v naší činnosti. Prvky skautské výchovy jsou „schovány“ v různorodém programu, většinou typu her. Velice hezky je naše činnost popsána také ve videu „Skauting je cesta“.

 

A jaké oddíly a věkové kategorie dětí u nás najdete?

Elhana

Do tohoto oddílu chodí převážně děti ve věku od 6 do 11 let. Více informací naleznete na www.elhana.skauting.cz

Čtyřka

V tomto oddíle jsou kluci ve věku od 11 do 15 let, ale letos by rádi vytvořili novou družinku vlčat (věk 7-11 let). Bližší informace najdete na jejich oddílových stránkách www.ctyrkazjh.skauting.cz

Jednička

Do našeho oddílu chodí kluci z druhého stupně ZŠ – tedy 11-15 let. Ovšem méme i skupinku starších kluků (17-18 let) – roverů. Podívejte se na náš web www.prvnioddil.skauting.cz

Pátý oddíl

Tento oddíl je čistě dívčí a najdete v něm družinku světlušek (6-11 let), ale i družinu skautek ve věku 11-15 let. Pro bližší informace volejte vedení oddílu – Venďa Vališíková : 607 812 187.

Třetí oddíl

Holky v tomto oddíle jsou ve věku 1.-3.třídy. Chcete-li vědět více, obraťte se na jejich vedoucí – Tereza Bláhová (blahova.tereza@email.cz, tel. 725 064 574)

Nenašli jste co jste hledali?

I tak nás zkuste kontaktovat, uvidíme, co se dá dělat.

Vedení střediska: Jarmila Šelongová – tel: 724 301 876

 

Přeji Vám hezký školní rok 2012/13

Matěj Člupek – Skřítek
Vedení prvního oddílu

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>