Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Hledáte cestu, kudy ke skautům?

Jste rodiče, kteří pro svou ratolest hledají volnočasový program? Jsi kluk nebo holka, která takový program hledá pro sebe? A nebo patříte snad k těm, kteří by rádi kus svého času a energie věnovali práci s dětmi? Pokud na jednu z výše položených otázek odpovídáte „ANO“, pak čtěte dál, dozvíte se, co potřebujete.

Září je pro skauty – stejně jako pro školáky – důležitým momentem. Je to začátek nového roku. „Všechno se rozjíždí na novo a děti se právě v září mohou přidávat do skautských oddílů, kde mají možnost zažít nejen neuvěřitelné dobrodružství, ale především vyrůstat v bezpečném a kamarádském prostředí, podívat se za hranice, sáhnout si na GPSku nebo foťák, naučit se hrát fér a umět pracovat v týmu,“ říká Petra Frühbauerová, 25letá skautská vedoucí z Hradce.

Hned několik jindřichohradeckých oddílů přijímají v těchto dnech nové děti.

Devátá smečka vlčat Elhana. Oddíl pro kluky od 6 do 11 let. Scházíme se nejen týdně na šestkových schůzkách, ale jednou za čas i na schůzkách smečkových a často podnikáme výpravy do přírody a jiné akce. Naše klubovna se nachází na Vajgaře v domě čp. 566/III. Více informací se dozvíte u vedoucí oddílu Kateřiny Šrámkové (tel.775 020 917).

Pátý dívčí oddíl. Jak do naší družiny světlušek (holky ve věku 6-11 let) tak i do naší skautské (11-15 let) rády přijmeme nové kamarádky. Scházíme se ve Skautském Univerzálním Domě (SUD) za sportovní halou. Přijďte se na nás podívat nebo nás kontaktujte telefonicky přes vedoucí oddílu Terezu Janotovou (tel. 733 719 68).

První oddíl skautů – Jednička. V oddíle máme kluky ve skautském (11-15 let) i roverském (15 a výše) věku, takže je o zábavu dostatečně postaráno. Scházíme se jednou týdně v SUDu a měsíčně míváme i oddílové výpravy a jiné akce. Pokud k nám hledáte cestu, najdete ji na našem webu (zde jsou další informace) nebo kontaktujte přímo vedení oddílu – Matěje Novotného (tel. 775 326 070).

Skautský oddíl Čtyřka. Schůzky také míváme jedno týdně také v SUDu. V oddíle máme ale i mladěí členy. Máme družinku skautů (11-15 let) ale i družinku vlčáckých kluků (7-11 let). Chcete-li o nás vědět více, podívejte se na náš web nebo zavolejte přímo vedoucímu oddílu – Martinu Peckovi (tel. 777 984 289).

Pokud jste ve výše uvedeném nenašli oddíl vhodný pro svou ratolest, neznamená to, že neexistuje možnost se do našich skautských oddílů dostat. Kontaktujte nás a domluvíme se. Zde najdete informace o všech oddílech v hradeckém středisku a můžete si prohlédnout webové stránky oddílů.

A pokud vás snad skauting oslovil, ale z dětského věku jste již vyrostli, neklesejte na mysli. Přijďte si k nám vyzkoušet, jaké to je pracovat s dětmi nebo třeba spoluorganizaovat projekt pro veřejnost. To vše v mladém kolektivu a přátelské atmosféře. Máte-li zájem o bližší informace, neváhejte a využijte kontaktu níže.

Kontaktní osoba:

Jarmila Šelongová, vedoucí střediska Zlatá Růže Jindřichův Hradec

e-mail: junakjh@skaut.cz

tel.: 724 301 876

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>