Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Jak bylo letos na táborech?

Jako každý rok, i letos se uskutečnilo několik táborů našich oddílů.

Konkrétně to byly tábor chlapeckého oddílu společně s 5. dívčím na tábořišti u Lásenice, čtvrtého chlapeckého s třetím dívčím na Heřmanči, smečky Elhany na Bubláku u Sedla a tábor dívčího oddílu Sedmikrásky také na Bibláku.

A jak to vypadalo na jednom z nich, konkrétně na táboře „Čtyřkařů a Trojkařek“?

tmp_1185111_452347621549765_1298240918_n832529148Na táboře dívčí Trojky a chlapecké Čtyřky mohl člověk zažít velkou část historie v několika málo dnech. Kluci i holky začínali svou pouť v pravěku, v dobách, kdy oheň byl největším spojencem lidstva… Holky si díky kouzlům prošly dějiny od doby kamenné až do doby železné, a všechny ty skvělé objevy a vynálezy si vyzkoušely na vlastní kůži! Zato kluci časem nijak neuháněli – řešili totiž problém vlkodlaka řádícího ve vesnici… Naštěstí se jim podařilo vlkodlaka nejen najít, ale i vyléčit a s jeho pomocí se pustit do závěrečné bitvy proti samotnému zlu. A zvítězili!

Kromě toho si ale každý na táboře užil i spoustu jiné legrace, od vodních bitev přes výrobu sádrových masek (jak dlouho vydržíte bez podrbání obličeje?) až po velkou burzu služeb, které si táborníci vzájemně nabízeli.

A čím byl letošní tábor zvláštní? Ani jedinkrát nezapršelo! Bohové snad byli milosrdní…

Na táboře „Jedničky“…

OLYMPUS DIGITAL CAMERALetos se nás na táboře sešlo kolem třiceti. Jako loni, i letos byl tábor rozmanitý jak věkově, tak i tím, že byl koedukovaný. Letos s námí byly světlušky (skautky na prvním stupni základní školy) po celou dobu tábora a celý tábor perfektně zvládly. Světlušky během tábora procestovaly celý svět v celotáborové hře s tématem „Cesta kolem světa za 14 dní“. Skauti a skautky si zase vyzkoušeli, jaké to je cestovat do jinýsch světů ze svého „rodného“ Midgardu. V těchto světech museli sbírat Ohniskové kameny aby odvrátili hrozbu v podobě padajícího meteoritu na jejich zemi a tím ji zachránili. Přez různé obtíže a nelehké úkoly se jim meteorit spojením Ohniskových kamenů a využitím jejich magické energie podařilo odvrátit. Podívaná to byla velkolepá, jelikož se i nebe rozzářilo a místním rozhlasem zněla reportáž z místa spojení kamenů, která hlásala onu spásnou událost.

Chtěli byste něco podobného také zažít právě VY a nebo to dopřát svým dětem?

Je to jednoduché. Ať už byste rádi zapojili Vaše děti či sami sebe (v dětském i dospělém věku), dejte nám o sobě vědět. Kontakty naleznete zde.

Jste doslělí, ale baví vás organizační práce a práce s dětmi? Napište nám, či zavolejte, můžeme vás zapojit jak do vedení jednotlivých oddílů, tak do realizačních týmů jednotlivých akcí.

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>