Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Jaké bylo Město dětem

Letošní Město dětem i přes počáteční nepřízeň počasí (ráno luchalo jako prase) nakonec proběhlo na svém obvyklém místě – v parku pod gymplem. Téma Pirátů z Karibiku ztvárnili i členové našeho střediska pomocí několika aktivit připomínajících piráty. Na celkem pěti stanovištích mohly děti vyzkoušet tyto činnosti: hod míčkem na pohyblivou loď, hra v kostky a jiný karban, vytahování pirátské vlajky na stožár, vžití se do role bezrukého piráta zachraňujícího životně důležité zásoby z trosek lodi a poznávání různých pokladů v truhle pouze hmatem. Navíc zde byla jedna aktivitka určená především nejmenším — pirátské omalovánky a naproti tomu také tradiční lanová aktivita pro lidi od 13 let. Tentokrát naši lanaři připravili bermudský trojúhelník — překážku určenou pro dva spolupracující lezce. Samozřejmě nechyběl infostan s promítáním fotek a prezentacemi oddílů.

Fotky z akce najdete zde
Účast dětí byla zpočátku nižší, zejména díky počasí. S ubíhajícím odpolednem a přicházejícím sluníčkem však dětí houfně přibývalo, takže některé aktivity byly opravdu plné. Přípravu sekce na MD patřící našemu středisku zajistilo 25 jeho členů. Na základě ohlasů dětí lze říci, že akce se povedla — líbila se. Navíc se objevilo několik potenciálních zájemců o činnost v našich oddílech. Všem pomocníkům tímto děkujeme a těšíme se na další akce.

Vaši Elhaňáci

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>