Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Jaký byl Boj o Středozem

Nebyli jste na střediskové hře, kde se bojovalo s temnými silami, nazguly, skřety a dalším zlem? Pak neváhejte a přečtěte si, kdo zvítězil a co vše se dělo v Jindřišském údolí. Vše pro vás napsala Bronto..

Abych měla popsat celý dojem z této akce jako pořadatel a zároveň účastník, musela bych se na okamžik stát schizofrenikem, neboť dvě natolik rozdílné posty nelze bez potíží sloučit dohromady.

Začnu tedy přípravami na celou tuto akci. Poněkud hektické a až mírně stresové období byl všechen ten čas předcházející výsledku. Stálo nás to úsilí a přemáhání (a myslím, že momentálně mluvím za celý organizační tým), pár hodin strávených nad programem a několik bezesných nocí, převalujíc se na posteli se zoufalým výrazem tváře. Ale nemohu z toho všeho učinit vyslovenou ,,kovbojku“, neboť o to tu nejde.

Psala se sobota 18. dubna léta páně 2009. Co se připravujících týče, ti tu byli již od brzké ranní hodiny. Pro účastníky byl však sraz určen v devět hodin u Jindřišského údolí. Všichni se náležitě zapsali, zaplatili určený poplatek. Kolem půl desáté už první skupinky dorazily na místo zlomové, jež určovalo pozdější děj celé hry.

V intru spočívá kouzlo, které navozuje jistou atmosféru a má nemalý podíl na celém dojmu akce. Tedy: Rasy, které se sešly u pána Elronda v Roklince (pro nezasvěcené je to údolí obývané elfy – pro tyto a další případy nevědomosti doporučuji J.R.R.Tolkien – trilogie Pán Prstenů), aby rozhodli o osudu Jednoho prstenu. Ale…jaksi neuspěli – trpaslíci se rozhádali s elfy. Lidé, stojíc stranou, si hleděli vlastních zájmů a hobiti přihlíželi jen s malým zápalem pro celou věc. Na místě bylo určit někoho, jež by dokázal zničit prsten moci, když to Rada nezvládla. Do věci se vložil Gandalf Šedý.

Po tomto, dle mého názoru, vydařeném představení, se hráči rozdělili do šesti skupin zhruba po pěti až šesti členech. Každé připadl jeden ,,patron“ , který ji odvedl na startovní stanoviště. Mám-li brát všechna zastavení od počátku Jindřišského údolí, pak:

Jako první připadalo stanoviště Hospoda v Hůrce, následoval Železný Pas, Hobitín (samozřejmě nemohl chybět Glum), Nůmenorojci, Roklinka, Lorien, Rohan, Fangorn a Gondor. Po cestě navíc na účastníky číhalo nebezpečí v podobě nazgulů a skřetů, jež se všemožně snažili jim vzít svěřené Prsteny Moci.

Přes veškerou snahu nepřítele se našim hrdinům povedlo splnit úkol a po rituálu, který měl za úkol oslabit nepřítele natolik, aby se s ním dalo bojovat, zničili v plamenech hory Orodruiny Prsten Moci. Sauron padl a s ním i vše zlé.

za tým ARAKu Bronto

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>