Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Jaký byl Intercamp 2009

Ve dnech 28. 5. – 1. 6. 2009 jsem se spolu s asi dvaceti čtyřmi skauty z Jindřichova Hradce a skauty z Krnova zúčastnil v pořadí již 43. ročníku intercampu. Ten se letos konal v Nizozemsku nedaleko městečka Wellerlooi. (Vlasta)
Fotky z akce hledejte na http://palacinka007.rajce.idnes.cz/Intercamp_Holandsko/

Z Jindřichova Hradce jsme vyrazili autobusem asi ve 21:30. Když jsme druhého dne okolo 11:00 dorazili na tábořiště, otevřelo se před námi veliké, travnaté prostranství obklopené lesy, na kterém pomalu rostly další a další stany zdobené vlajkami jednotlivých států. Poté, co jsme rozbili tábor na předem určeném místě v subcampu „Bomenbuurt“, jsme se rozhodli, že se pojedeme podívat po okolí. Navštívili jsme městečko Overloone , kde se šli někteří projít po parku a ostatní navštívili Muzeum vojenské techniky.

Druhý den ráno procházel tábořištěm průvod v čele s hudebníky, ke kterému se postupně přidávaly skupiny z různých států – Nizozemci, Francouzi, Britové, Češi, Američané, Kanaďané, Poláci, Belgičané a Němci. Průvod nakonec dosáhl ohromných rozměrů; před pódiem bylo nastoupeno přes 2 700 skautů.

Po zahajovacím ceremoniálu byl na programu Hike – celodenní výlet po okolí, na kterém byly po cestě připraveny různé aktivity. Většina naší výpravy se ale rozhodla Hike obětovat a místo něj se jet podívat do Arnhemu a do Haagu k Severnímu moři.

Já jsem se Hiku zúčastnil spolu s Jufkou, Martinem, Fiškou a Májou. Procházeli jsme krásnými vřesovišti, zastavili se na místě, kde se konal vůbec první intercamp v roce 1967 a podél řeky Maas jsme se přes Wellerlooi vrátili zpět.

Po příchodu na tábořiště jsme se domluvili s nizozemskou skupinkou, že se spolu s nimi zúčastníme zítřejších aktivit po campu. Večer se uskutečnil subcampový oheň, u kterého se ochutnávala národní jídla. My jsme pestrou škálu pochutin obohatili „tradičním českým“ balkánským sýrem a brambůrkami.

Třetího dne jsme absolvovali v naší internacionální skupince aktivity na tábořišti jako třeba: lukostřelba, lezení na palmu, stavby z bambusu, vypalování do dřeva, sochání, visení na džínech a mnoho dalších aktivit zaměřených na týmovou spolupráci, manuální zručnost a fyzickou zdatnost.

K večeru jsme si sbalili věci a připravili se k odjezdu. K večeři byla vaječná pomazánka ze 112 vajec – jeden z nezapomenutelných zážitků. Poté nám Bára vyzvedla nášivky, které jsme získali, a přesunuli jsme se do autobusu kterým jsme zdárně dorazili zpět.

Tímto bych chtěl poděkovat organizátorům celé výpravy, že mi umožnili prožít tak krásné dny ve společnosti skvělých lidí a doufaje, že se v následujících letech uskuteční další takové akce, se těším brzy na viděnou.

Vlastimil Hanuš

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>