Tábořiště Heřmaneč

Na tábořiště u Heřmanče jsme jezdili od roku 2005. V posledních letech je ale kvůli kůrovcové kalamitě v tak špatném stavu, že zde bohužel není možné tábořit.

Je to malebná loučka skrytá uprostřed hlubokých lesů Vysočiny, kterou máme dlouhodobě pronajatou od majitelů z Heřmanče. Tábořiště si každý snadno zapamatuje díky jeho specifickému sklonu, jenž nás nutí stavět stany „na kuřích nožkách“.

Na louce jsme si svépomocí postavili dřevěnou boudu, která přes rok slouží jako sklad stanů a dalšího táborového vybavení a v létě nám poskytuje přístřeší při společných hrách a při jídle.

Tábořiště mají ve svém srdci zapsáni hlavně členové chlapecké Čtyřky a dívčí Trojky, což jsou oddíly, které na tábořiště od samého počátku jezdily na společné tábory. Čas od času tábořiště posloužilo i jiným oddílům (chlapecké Trojce, dívčí Pětce). Na tábořiště jezdíme někdy i přes rok na víkendové výpravy nebo brigády.

Oficiálního správce v tuto chvíli tábořiště nemá.

Mapka, jak se k tábořišti dostat:
Heřmaneč - mapka 1Heřmaneč - mapka 2