1.2.2018

Tábořiště Lásenice

Na této louce poblíž obce Lásenice probíhají tábory s přestávkami již od roku 1995, je to tedy naše „služebně nejstarší“ tábořiště. Tuto lesní mýtinu objevil pro naše potřeby Petr Pokovba – Baghýra – bývalý vůdce 1. oddílu a střediska. Tábořiště po léta sloužilo zejména 1. a 5. chlapeckému oddílu, dále zde měl tábory 5. a 7. dívčí oddíl. Každoročně se zde také sjíždíme k pravidelným setkáním starších členů. Známe zde doslova každý metr čtvereční, což se ostatně není co divit, protože ke každému koutu se zde váže nějaká pozoruhodná historka… Na louce jsou trvale umístěna kamna a přístřešek, který pro táborové účely slouží jako kuchyň. Tábořiště je ve vlastnictví devíti bývalých členů 1. a 5. chlapeckého oddílu.