19.11.2017

Základna SUD

Základní informace

SUD neboli Skautský Univerzální Dům jsou zrekonstruované klubovny střediska Zlatá Růže Jindřichův Hradec, které mohly vzniknout jen za velké podpory ústředí Junáka, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihočeského kraje a města Jindřichův Hradec. Velké poděkování patří i ostatním institucím, organizacím a samotným členům střediska, kteří se podíleli na úspěšné realizaci projektu rekonstrukce domu. SUD slouží především k interní potřebě střediska, nicméně v rámci možností jej můžete krátkodobě využít i vy pro ubytování na výpravě, jako zázemí pro jednodenní i vícedenní vzdělávací akce, semináře atd.

Chcete-li do SUDu přijet třeba na výpravu, podívejte se dolů do kalendáře, zda je volný. Další informace naleznete na Skautské křižovatce. Více fotografií základny si můžete prohlédnout zde.

Podrobnosti

Základnu tvoří moderně zrekonstruovaná zděná budova v centru Jindřichova Hradce, v níž se nacházejí tři oddílové klubovny a jedna velká společenská místnost s kuchyňským koutem. Mimo to je v domě samostatná kuchyňka, sprcha a samozřejmě odpovídající sociální zázemí.

Součástí vybavení je počítač s připojením k internetu, které je zajištěno prostřednictvím místní WiFi sítě. Zájemci si mohou dále zapůjčit dataprojektor, flipchart, stolní hry a další vybavení.

V případě víkendových pobytů se spí na zemi v klubovnách (nutné jsou vlastní karimatky a spacáky), kdy může být najednou ubytováno až cca 30 osob. Nutností jsou také vlastní přezůvky.

Od roku 2017 nabízíme kromě ubytování v hlavní části SUDu také možnost dalšího ubytování v samostatné klubovně se vstupem po venkovním schodišti. Kapacita zde je max. 8–10 osob (i zde je spaní na zemi). K dispozici je zde 1 hlavní místnost (asi 25 m2), chodbička, koupelna s WC a sprchovým koutem, plně vybavený kuchyňský kout s elektrickým sporákem.

V případě potřeby je možnost parkování 1–3 aut na příjezdové panelové cestě u základny. Další placená parkoviště jsou cca 700 m od základny.

Vlakové a autobusové nádraží je vzdálené cca 1 km (viz mapa).

Pozor – vstup do základny není z ulice Růžová, jak by se mohlo zdát, ale je nutné přijít ulicí U Stadionu a projít průchodem (parkovištěm) pod sportovní halou (viz mapka ve fotogalerii základny).

Pro ubytování je potřeba kontaktovat v dostatečném předstihu správce.

SUD – Skautský Univerzální Dům

Růžová 29/II, 377 01 Jindřichův Hradec

Správci základny:

Martin Holub, tel.: +420 603 346 448, e-mail:

Ondřej Bašta, tel.: +420 702 104 935, e-mail:

Obsazení SUDu