Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Hradecký tIQoň 2012 – výsledky & zadání

Letošní startovní listina slibovala solidní účast – na stránce Hradeckého tIQoně se několik málo dní před startem objevilo celkem 20 týmů dohromady tvořených 70 hráči. Sobotního podvečera na Masarykově náměstí jsme pak měli tu čest přivítat (včetně opozdilců) 19 týmů, často šlo o již známé účastníky minulých ročníků. Z dvacátého týmu všichni členové až na jednoho onemocněli.

Vše před startem tentokrát probíhalo s malými změnami. Již na první pohled jinak vypadaly startovní balíčky, jejich obsahem tentokrát byla mapa Jindřichovým Hradcem na kole a pěšky. A samozřejmě nechybělo ani několik prvních zadání – 1b, 1c a 2. Každá parta obdržela také doklad o zaplacení startovného… A co se letos taky povedlo byl startovací čas, o pár minut jsme byli rychlejší než v roce 2011 🙂

Hradecký tIQoň 2012 zahrnoval celkem 13 zadání. Jako vždy byly tři jedničky, dvojka trojdílná, trojka až desítka byly klasické šifry. Poslední úkol, tentokrát s číslem 11, nebyla klasická šifra, ale logická úloha. Pravidla hry doznaly změnu i v oblasti nápověd. Byl stanoven systém automatické nápovědy. Tým se po sebrání zadání šifry přihlásil pomocí SMS, půlhodiny poté byla týmu odeslána první nápověda, po další půlhodině druhá. Pokud ani dvě nápovědy nepomohly, tým si mohl po dalších 10 minutách vyžádat absolutní nápovědu – označení místa dalšího zadání, ale v jiné podobě, než bylo řešení šifry. Absolutní nápověda navíc byla znevýhodněna penalizačním časem 60 minut. Tyto nápovědy byly k dispozici od šifry číslo 4 až po číslo 10.

Výsledky

1. místo Jesus Frankenstein – čas v cíli 0:59, navíc 60 minut penalizace, celkem tedy 1:59
2. místo El Chupacabra – čas v cíli 2:58, bez penalizace
3. místo #%4°9/“ – čas v cíli 2:22, navíc 60 minut penalizace, celkem tedy 3:22

Dále do cíle v časovém limitu došly ještě následující týmy:
Inženýři (2:50 + 60 min = 3:50), BAGR (3:20 + 120 min = 5:20), Náhodní kolemjdoucí (3:25 + 120 min = 5:25).
Ze zbylých 13 týmů jich 8 hru vzdalo a 5 jich ve 3:33, kdy byl konec hry, stále řešilo některou z šifer.

Před 4. hodinou ranní se spousta týmů sešla v SUDu, kde proběhlo udělení diplomů a trik vítězům, samozřejmě se diskutovalo o šifrách a celé hře.

Poděkování

Rádi bychom zde opět poděkovali účastníkům za účast, jejich ohlasy a fajn atmosféru. Poděkování si zaslouží také všichni, kdož akci podpořili, mezi nimi i středisko Zlatá Růže.

Fotografie z letošního tIQoně najdete v galerii ZDE. Ale až časem… 🙂

Zadání šifer

Zde jsou k dispozici zadání šifer v tiskové podobě, popis řešení najdete na stránce ZDE.

Šifra 1a
Šifra 1b
Šifra 1c
Zadání 2a
Zadání 2b
Zadání 2c
Zadání 2
Šifra 3
Šifra 4
Šifra 5
Šifra 6
Šifra 7
Šifra 8 – skládala se z 27 malých krychlí rozměru cca 20 x 20 x 20 mm…
Šifra 9
Šifra 10
Úkol 11

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>