Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Hradecký tIQoň 2013 – výsledky & zadání

Tento rok to již před akcí z přihlášek týmů vypadalo, že neudržíme solidní účast podobnou té loňské. Vzhledem k tomu, že jsme se koncem září dozvěděli, že jen týden po nás se v ulicích J. Hradce bude konat další podobná hra (která bývá obvykle na jaře), bylo nám jasné, proč se nepřihlásilo více týmů. Za menší účastí také mohlo stát pořádání koncertu, který mohl přilákat i příznivce tIQoně. Na startu v sobotu večer tak nakonec stanulo 10 týmů, spoustu hráčů jsme již znali z předchozích let.

Hráči opět obdrželi základní balíček šifer, ten letos obsahoval zadání 1b, 1c, 00 – potištěnou transparentní folii a mapu Jindřichovým Hradcem na kole a pěšky. K tomu všemu navíc hráčům bylo do přinesených zařízení schopných přehrávat mp3 soubory nahráno speciální zvukové zadání, v tu dobu ještě bez specifikovaného čísla šifry. Odstartovat se podařilo v 18:24 minut místního letního času, konec byl stanoven na oblíbených 3:33.

V koncepci prvních šifer jsme se drželi klasického principu, tedy tři „jednoduché“ šifry s čísly 1a, 1b, 1c, pak dvojka složená ze zadání 2a, 2b, 2c, která bylo nutno jako vždy sloučit a získat tak jedno řešení odkazující na šifru 3. Tato šifra a všechny ostatní až do čísla 11 byly už jednodílné, pouze občas do některých mohla zasáhnout „univerzální folie“ s číslem 00. Číslo 12 pak představovalo ne šifru, ale spíše logický úkol.

K šifrám od čísla 03 do čísla 11 byly k dispozici také více nebo méně užitečné nápovědy. Posílání nápověd bylo, podobně jako loni, realizováno pomocí SMS. Pro každou z těchto šifer byla připravena jedna automaticky zasílaná nápověda po 40 minutách od přihlášení týmu. To proběhlo pomocí SMS s číslem týmu a heslem ze zadání právě vyzvednuté šifry. Po dalších 30 minutách od přijetí první nápovědy bylo možno pomocí další SMS vyžádat absolutní nápovědu odkazující na další místo, avšak s penalizací 60 minut.

Výsledky

Až do cíle do stanoveného času nikdo nedošel, nutno podotknout, že letos jsme týmy hodně potrápili od samého začátku (z dostupných informací víme, že 1a dala týmům zabrat, každopádně trojdílná 02 byla hodně velkou komplikací pro většinu, ač to nebyl původní záměr orgů). Nakonec jsme tedy určili dva nejlepší týmy v závislosti na vyzvednutých šifrách.

1. místo Jesus Frankenstein – ve 3:20 se přihlásili k vyzvednutí zadání číslo 10, což je velmi slušný výkon, uvážíme-li, že krátce po 23. hodině teprve vyřešili číslo 02, se kterým měli opravdu problémy. Na šifru 03 se přihlásili ve 23:21, v tu chvíli předposlední tým. Za svůj perfektní výkon si nakonec domů odnesli flashdisky s logem Hradeckého tIQoně.

2. místo Supermasivně nalitý Qachničky (fúze týmů Supermasivní Kachny a Nalitý Tyqe, kterým onemocněla většina členů) – ve 2:44 se přihlásili k zadání číslo 09 (jejich SMS byla sítí zpracována o pouhých 20 s po SMS vítězného týmu na tomtéž zadání), na 10 se již nedostali. Za svůj také pěkný výkon si odnesli černá trika se zářícím potiskem logem Hradeckého tIQoně.

Další týmy dosáhly těchto výsledků:
Náhodní Kolemjdoucí se ve 3:29 přihlásili na zadání číslo 09
Tryskomyši se ve 2:41 přihlásily na zadání číslo 08
Telátka Oblíbená se ve 2:53 přihlásila na zadání číslo 08
VrChaTePa se ve 2:37 přihlásil na zadání číslo 07
BAGR se ve 3:30 přihlásil na zadání číslo 07
PLEJ, Kolik Trešní Tolik Višní, Conquerors se přihlásili v 0:29 na zadání číslo 04, tyto týmy hru vzdaly.

Po skončení hry následovalo tradiční setkání týmů v SUDu, kde jsme rozdali ceny a krátce mluvili o šifrách a různých zážitcích z akce. Všichni hráči, kteří došli do SUDu, dostali na památku tIQoňskou tužku :-).

Poděkování

Určitě děkujeme všem, kdož se zúčastnili a doufáme, že se příští rok opět sejdeme na startu i přes letošní poněkud „přepálenou“ náročnost zejména úvodních šifer, která mohla některé odradit.
Děkuji také všem orgům i dalším pomocníkům za spolupráci na vymýšlení a testování šifer, přípravě výher, distribuci plakátů a propagaci, samotné realizaci akce, za to, že pomáhají tvořit tradici Hradeckého tIQoně.
Také chceme poděkovat středisku Zlatá Růže za podpoření akce příspěvkem na výhry a tiskové služby.
Závěrem děkujeme týmu Kolik Třešní Tolik Višní za e-mail se zpětnou vazbou, tímto bychom i ostatní rádi vyzvali k tomu, aby nám napsali na elhanajh@gmail.com postřehy z letošní šifrovačky.

Fotografie z letošního tIQoně najdete v galerii ZDE.

Zadání šifer

Zde jsou k dispozici zadání šifer v tiskové podobě, popis řešení najdete na stránce ZDE.

Univerzální folie 00
Šifra 1a
Šifra 1b
Šifra 1c
Zadání 2a
Zadání 2b
Zadání 2c
Šifra 03
Šifra 04
Šifra 05
Šifra 06 – instrukce
Šifra 06 – MP3 záznam
Šifra 07
Šifra 08
Šifra 09
Šifra 10

Komentáře jsou vypnuty.