Přidej se k nám i ty!

Září – ideální čas pro všechny zájemce o vstup do našich oddílů

V září začíná nejen nový školní rok, ale svou činnost po prázdninách zahajují i všechny skautské oddíly. A je to také ideální čas pro vstup nováčků – malých dětí i dospívajících (a třeba i dospělých pomocníků).

Jste rodiče a chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Pak mu vyberte některý z našich skautských oddílů!

Ve skautském oddíle získá každý partu kamarádů a zažije nevšední dobrodružství. Naučí se mnoho užitečných dovedností a stane se samostatnějším. Skauting připravuje mladého člověka na zvládání složitých a nečekaných životních situací a přináší mu mnoho radosti. Skautský oddíl pomůže dítěti dorůst v sebevědomého člověka, který snáz najde své místo ve společnosti. Na rozdíl od kroužků zaměřených na výkon nebo na jednu konkrétní činnost totiž poskytuje prostředí, které dokáže vyzdvihnout jeho nejrůznější silné stránky a nabídne mu příležitost všestranného rozvoje v partě kamarádů.

O všechny členy se ve skautském oddíle starají patřičně vzdělaní vedoucí. Skautské vzdělávací kurzy jsou akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Ověřují se v nich kompetence z oblasti psychologie, bezpečnosti, řízení týmu, práva, pedagogiky a dalších oborů. Podmínkou získání kvalifikace je navíc i absolvování zdravotnického kurzu.

V neposlední řadě máte postaráno i o letní tábor, který je nejen cenově dostupný (průměrná cena se u skautů pohybuje kolem 2500 Kč za čtrnáctidenní tábor), ale navíc pošlete svého potomka vstříc dobrodružství s vedoucími a dětmi, které už znáte z předchozí celoroční činnosti. Můžete tak být klidní, protože vaše dítě nejede na tábor s nikým cizím, ostatní účastníky i vedoucí dobře zná.

Pokud hledáte pro své dítě zájmovou činnost, která jej bude nejen bavit, ale také jej náležitě připraví na rozličné životní situace, pak je pro vás skautský oddíl jasnou volbou.

Tak co, přesvědčili jsme vás? Pokud ano, tak nás neváhejte co nejdříve kontaktovat na e-mailu junakjh@skaut.cz, či přes náš FB profil, případně přímo na kontaktech uvedených u jednotlivých jindřichohradeckých oddílů.

Těšíme se na nové kamarády!