Elhana – 9. chlapecký oddíl

chlapci ve věku 6–15 let

Elhana je převážně chlapecký oddíl. V oddíle jsou kluci ve věku od šesti let, ale někdy přijímáme i pětileté. Horní věková hranice není omezena, kluci postupně v oddíle rostou často až do své dospělosti, i déle. Děti jsou rozděleny do několika družin (podle aktuálního počtu dětí v oddíle), v kterých většinou zůstávají a společně pokračují dále v oddílovém životě. Mladší kluci jsou vlčata (věk 5–10 let), starší skauti (věk 11–15 let) a ti nejstarší jsou roveři – ti pak pomáhají s vedením družin a oddílu, až si nakonec někteří přeberou samotné vedení oddílu sami.

Družiny mají samostatně každý týden svoji schůzku, jednou za 4–6 týdnů máme víkendovou akci (buď po jednotlivých družinách, nebo celý oddíl dohromady). Jednou za 2 měsíce máme i celooddílovou schůzku pro všechny dohromady.

Oddílu se daří držet členskou základnu kolem 50 dětských členů, k tomu dorostenci a dospělí. Toto je pro nás hraniční kapacita, kterou jsme schopni zvládnout a ukočírovat, aby byl zajištěn kvalitní program pro děti.

Nové členy přijímáme po domluvě s vedoucím oddílu, každý rok je vždy počet dětí trochu jiný a podle toho nabíráme (více, či méně), anebo pro daný školní roku nepřijímáme vůbec. Je třeba si ověřit aktuální stav na výše uvedeném emailu.

Jsme parta kamarádů, která se jen tak něčeho nebojí a nezalekne, to se učíme i využívat ve svých životech, učíme se novým zkušenostem a dovednostem, zažíváme různá dobrodružství, učím se vítězit i prohrávat a poučit se z chyb. Snažíme se děti připravit na život.