Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Šach-mat tIQoňovi 2016 dávají…

Děkujeme všem 11 týmům za účast a za výdrž v letošním deštivém ročníku. V následujícím textu se dočtete informace o výsledcích, zadáních a řešení jednotlivých šifer.

Již teď Vám také můžeme říct, že se na Vás těšíme na příštím ročníku, který propukne první říjnovou sobotu 7.10.2017, tak si tento termín hned zapište do diáře:-)

Také bychom rádi poděkovali firmě Albi za darování šachů použitých na jednu z šifer.

Výsledková listina

Letošní závod byl pro nás něčím novým. Snad poprvé se stalo, že se žádný z týmů v průběhu hry nevzdal a všechny týmy dorazily v určený čas do cíle. I letos bylo 12 šifer a pod číslem 13 se skrýval logický úkol, který správně vyřešily všechny tři umístěné týmy. Všech 11 týmů dorazilo alespoň na stanoviště 9; na 11ku dorazilo 9 týmů, na 12ku dorazilo 6 týmů, a do cíle tři. Je vidět, že letos se všem účastníkům dařilo.

Zde uvedeme jen pořadí týmů, které se dostaly alespoň na 11. stanoviště. Můžete si ale také prohlédnout podrobnou výsledkovou listinu. Pro zajímavost se můžete podívat i na náš graf průběhu hry.

 1. Vrabčáci (cíl)
 2. Pin***í Mláďata (cíl)
 3. Pi***undy (cíl)
 4. Jesus Frankenstein (12)
 5. Váša a jeho kamarádi (12)
 6. MSN (12)
 7. Touláci B (11)
 8. Touláci A (11)
 9. Krumpáč v zádech (11)

První tým se v cíli objevil s vyřešeným logickým úkolem v 00:56 a jeho správným řešením získal 90minutový bonus. Celkově byl jejich čas 23:18. Druhý tým měl náskok oproti třetímu týmu jen o 3 minuty, tento souboj byl tedy téměř vyrovnaný. Po splnění logického úkolu bylo také oběma týmům připsáno 90 bonusových minut. Všechny zúčastněné týmy se dostaly minimálně k šifře číslo 9, můžeme tedy podotknout, že letos byly šifry uživatelsky jednodušší než v předešlých ročnících a docílili jsme tím větší šance dojít co nejdále.

Prvních 5 týmů nepotřebovalo v průběhu hry žádnou absolutní nápovědu. Dvě absolutní nápovědy využily jen dva týmy. V průběhu hry se objevilo několik chyb, za které se dodatečně znovu omlouváme. U šesté šifry došlo v několika výtiscích k chybnému zadání druhé strany, je teď zpětně těžké určit, kolik času by tím jednotlivé týmy ušetřily.

Zadání a řešení šifer

 1. Zadání, řešení
 2. Zadání, řešení
 3. Zadání, řešení
 4. Zadání, řešení
 5. Zadání, řešení
 6. Zadání, řešení
 7. Zadání, řešení
 8. Zadání, řešení
 9. Zadání, řešení
 10. Zadání, řešení
 11. Zadání, řešení
 12. Zadání, řešení
 13. Zadání

Na závěr Vám všem patří ještě jednou velké poděkování za účast, všem spolutýmákům děkuji za pomoc s přípravou a kdo ještě nevyplňoval zpětnou vazbu, prosím učiňte tak teď na tomto odkazu. Těšíme se na Vás 7. 10. 2017.

Fotky

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>