Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Svátek Sv. Jiří

24. dubna oslaví všichni skauti a skautky, kterých je na světě téměř 40 miliónů, svátek na počest svého patrona Sv. Jiří. Ten byl za patrona skautů vybrán již od samého počátku skautingu zakladatelem Robertem Baden Powellem pro jeho rytířské vlastnosti, čestnost a ochotu pomáhat ostatním. Jedna z legend o Sv. Jiří praví, že se utkal se zlým drakem, kterému lidé pro uchování vlastních životů každý den obětovali dvě ovce. Později to došlo až tak daleko, že drakovi nosili dvě děti. Jiří se jednoho dne setkal s princeznou, která šla za drakem jako jedna z obětí. Slíbil jí, že se draka pokusí zabít. V zápase se mu podařilo draka probodnout kopím a pak ho odvedl do města, kde ho zabil.

Svatý Jiří

Svatý Jiří

Ani my jsme letos nezapomněli na tento svátek. Všechny naše chlapecké oddíly se setkají, aby pomohli Sv. Jiří přemoci draka. Snad se nám to společnými silami povede.

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>