Středisko Zlatá Růže – Jindřichův Hradec

Svojsíkův závod 2011

8. dubna se zahájilo okresní kolo Svojsíkova závodu v Kamenici nad Lipou. Úkolem soutěžících družin bylo zastavit epidemii, která se nekontrolovatelně rozšířila.

První body mohly družiny získat v modulu Táboření. Postavit si do hodiny stan a „zabydlet se“ v něm zvládli snad všichni. Jako odměnu za splněný úkol jsme obdrželi instrukce pro následující den, kdy bylo třeba získat 7 kót značených na mapě v relativně krátkém čase, takže příprava ve formě spánku byla to nejlepší, co mohly družiny udělat.

Po časném budíčku jsme se vrhli do přípravy snídaně s převažující červenou barvou (stylově epidemickou) a horkým čajem, což byl jeden z bodovaných úkolů. Pak rychle sklidit tábořiště, sbalit věci, rovnoměrně rozložit vybavení a vyrazit.

Cestou družiny plnily úkoly. Je problém udržet se 10 vteřin celá družina na jednom stromě, 20 minut mluvit jen ve verších, nést celou cestu sáček s tekutinou, udělat dobrý skutek (třeba zachránit kapra s rozbitou hlavou) nebo přeskočit dva potoky? V žádném případě!

Před obědem jsme dorazili do Bohdalína, dějiště dalších částí závodu. Družiny dorazily s 5, 6, někteří dokonce se 7 kótami, zatímco my jsme našly pouze jednu jedinou. Optimismus z nás ale nevyprchal, což neuvěřitelně překvapilo náš doprovod, který šel celou cestu s námi a dohlížel na plnění úkolů i na to, aby se nám nic nestalo. I s jednou kótou jsme získaly spoustu informací o hostiteli, podařilo se nám správně identifikovat krysu a získat z ní sérum.

Pak se u družin prověřovaly dovednosti jedinců, modul Brány. Čekalo na nás origami, zápalkové hlavolamy, stavění domina ve větru, hudební nástroje, práce s počítačem, lanová dráha, dopravní značky nebo poznávání přírodnin. Za každou absolvovanou bránu na nás čekala součástka na výrobu aparatury, kterou úspěšně sestavili snad všichni.

Po převaření séra přišla na řadu další část závodu, Závod samotný, navíc v nočním provedení. Každé stanoviště prověřilo naší znalost zdravovědy (docela pečlivě, číhal na nás i profesionálně namaskovaný pneumotorax) a k tomu další schopnosti. Čekal na nás chemický rozbor zvratků, jízdní řády, vyplňování „protokolu na policejní stanici“, rozdělání ohně na minimum sirek, stavba přístřešku (pro přečkání bouřky v lese, to jsou nápady), vázání obrovského uzle, komunikace v angličtině, práce s GPS a hlavolam na principu putující věže, testující týmovou spolupráci.

Ráno jsme se konečně dočkali vyhlašování výsledků, které se pro naši družinu stalo neuvěřitelným zážitkem. Euforie z vítězství a radost z postupu do krajského kola…

Celá Epidemie byla neskutečně skvělá, a my děkujeme pořadatelům, kamenickému středisku Fidelis et Fortis, za zorganizování této akce.

Družina Polibte mi, Sedmikrásky

Zanechte, prosím, komentář

XHTML: Můžete použít tyto značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>