27.11.2017

Elhana – 9. chlapecký oddíl

chlapci ve věku 6–15 let

• vedoucí: Lenka Liškařová, E-mail:
  • klubovna: sídliště Vajgar 566/III (přízemí panelového domu)
  • web oddílu: http://elhana.skauting.cz

Oddíl je pro kluky většinou od 6 let (někdy nabíráme i 5-leté), horní věková hranice není úplně striktní, optimální věk pro příchod do oddílu je ale v rozpětí 6-15let. V současné době má oddíl kolem 30 dětských členů ve třech družinách, jedné vlčácké (věk 6-11 let) a dvou skautských (věk 11-15let).

Každá družina má pravidelně jednou týdně schůzku (všední den), jednou za 4-6 týdnů pak máme výpravu (o víkendech) a to buď po jednotlivých družinách, nebo pro celý oddíl. Kromě výprav máme občas nějakou speciální akci (promítání filmu, hru po městě, přespání v klubovně…), v létě pak nechybí zážitkový tábor (tábořiště poblíž Nového Vojířova).

Jako každý oddíl, se i my snažíme společně tvořit partu dobrých kamarádů. V současné době je oddíl sice na hranici svých kapacit (co se členů týče), nicméně v případě zájmu je možná domluva s vedoucí oddílu.

Současně hledáme i dobrovolníky, kteří by měli chuť podílet se na práci s dětmi a vedení družin či oddílu. Více na našem webu.