8.9.2021

Vánoční stromky

Smyslem akce je nabídka prodeje vánočních stromků pro členy oddílů a jejich přátele formou výběru stromků přímo na plantáži ve vesničce Budkov u Střížovic. Cena za stromek bude odpovídat běžným maloobchodním cenám, přičemž z každého prodaného stromku bude na oddílový účet připsána částka 50 Kč na podporu skautské činnosti. Podrobnější informace naleznete níže:

• Nabídka vánočních stromků – 2 druhy: smrk pichlavý (stříbrný) a jedle kavkazská (nejprodávanější vánoční stromky u nás) v různých velikostech.
  • Cena za kus bude:
    • Smrk 350 Kč/ks
    • Jedle 550 Kč/ks
    • Jedle kvalita premium 650 Kč/ks (tyto stromky budou přímo označeny cenovkou)
  • Z každého stromku bude na střediskový účet připsáno 50 Kč.
  • Výběr proběhne přímo na „plantáži“ v Budkově u Střížovic přímo za chalupou. Nebudou stanoveny žádné konkrétní dny, zájemci mohou přijet kdykoli, hromadně či jednotlivě, dle jejich uvážení. Budkov je malá vesnička, kde lze bez problému zaparkovat někde na návsi, přičemž k plantáži stromků je to cca 200 metrů pěšky. V přiložené mapce na konci uvidíte vyznačenou cestu, jak se dostat k oplocence se stromky. Doporučuji holínky nebo alespoň pevnější kotníkovou obuv do terénu, bývá tam mokro. Oplocenka je otevřena, u vchodu bude umístěna nádoba (sklenice) s cedulkami, provázky a fixami.
  • Zájemci si stromek na místě vyberou, na cedulku čitelně napíší lihovým fixem jméno a cedulku připevní provázkem na terminál stromku tak, aby byla dobře vidět a nespadla. Posléze mne informují prostřednictvím sms či emailu o zákazníkovi, druhu stromu a příslušnosti k oddílu (ku příkladu: Vojtěch Jošt – 1 jedlička – 1. oddíl). Na základě toho povedu evidenci zájemců, stromků a příslušnosti k oddílu.  Před Vánoci v neděli 17. prosince 2023 visačkami označené stromky vyřežu, zabalím a dovezu k Sudu, kde si je zájemci podle označení v 16 hod. rozeberou.
  • Cena za stromek (350, 550 či 650 Kč) bude uhrazena na níže uvedený účet do 3. prosince 2023.
  • Pokud by si někdo přál dovézt stromek přímo domů a ne k SUDu, je toto možné uskutečnit po domluvě za poplatek 100 Kč kvůli zvýšeným nákladům na logistiku. Pokud by si někdo chtěl vyzvednout stromek přímo v Budkově, není problém po domluvě.
  • Každý, kdo si stromek vybere, nahlásí příslušnost k oddílu (i kdyby nebyl členem žádného) – je tedy možné nabídku rozšířit i ke známým, kteří mají ke skautingu vztah. Stromků si může každý koupit, kolik chce. Jen prosím o dodržování zásad etického chování, nezvěte prosím lidi, o jejichž kvalitě v tomto ohledu pochybujete. Velmi nerad bych řešil, že někdo někomu cedulku přendal někam jinam apod.
  • Výhodou bude kromě podpory oddílů a většího výběru rovněž čerstvost – ze zkušeností vím, že stromek vydrží déle než ty kupované v supermarketech, nařezané už možná koncem léta a dovezené z druhého konce Evropy.
  • Všechny stromky jsem vypěstoval osobně od semínek, včetně následné péče bez velkého množství chemie, jedná se tedy o poměrně ekologický produkt.
  • Pokud využijete této nabídky, podpoříte jednak oddíly drobnou finanční částkou, jednak malé rodinné podnikání (dá-li se to tak nazvat). Možná se to nezdá, ale stojí za tím přes 13 let času a péče. Díky tomu ale budete mít vánoční stromek zaručeně čerstvý, který necestoval přes půlku Evropy. Jediným předpokladem je najít si čas a přijet si vybrat.
  • Posledním důležitým údajem je termín výběru – stromky bude možné vybírat v období od 1. listopadu do 3. prosince 2023, přičemž po 17. listopadu bude výběr značně zúžen – budu vyřezávat cca 80 stromků pro velkoobchod. Kdo přijde dříve, má samozřejmě lepší výběr.
  • V případě jakýchkoli dotazů či připomínek jsem ke kontaktu na tel. čísle 724 524 495, případě emailu: . Č. účtu: 2900341846/2010.

Ing. Václav Hanzal, Venca